20.kolo

Poslední herní den tohoto ročníku jsme odehráli v Suchohrdlech proti místnímu A a B týmu. Jen Zdenda s ukoplým palcem zůstal doma - jinak jsme jeli komplet.

První zápas jsme odehráli proti silnějšímu A-týmu. Kluky jsme nabádali k opatrné hře, k poctivému bránění a rychlému přístupu k hráčům, ale i tak jsme velmi rychle prohrávali. Suchohrdly mají ve svém kádru většinu kluků ročníku 2005 a jejich herní převaha a rok (a více) zkušeností navíc přeci jen byly znatelné. Jejich rychlou hru, tvrdé (ale v rámci fair-play) souboje o míč bychom se od nich mohli učit. V prvním poločase jsme hráli opět jaksi na půl plynu s klasickou bázlivostí. Na konci poločasu jsme ale přeci jen ukázali, že jsme se něco naučili a že se jen tak nevzdáme. Vašík po lajně potáhnul míč a z úhlu se mu podařilo překonat brankáře. Později se Kuba trefil střelou k tyči z voleje. Mezi tím nám ale soupeř nasázel přeci jen pár fíků a do poločasu jsme prohrávali 2:5.

Ve druhé půli jsme předváděli o poznání lepší hru. Dařilo se nám lépe kombinovat a také vstřelit dvě branky. Nejdříve Nik levou nohou brankáře sice přímo nepřekonal, ale zmatený obránce si vstřelil vlastní gól. Poté Vašík pěknou střílenou přihrávkou vybídnul Domču, který těsně před brankářem míč ještě dokázal vypíchnout a vstřelil také branku. Domácí i přes naše zlepšení přeci jen ještě další 4 branky trefili....

Hrušovany - Suchordly A 4:9 (Vašík, Kuba, Nik, Domča)

Po asi hodinové pauze jsme nastoupili proti domácímu B-týmu. Kluky jsme tentokráte nabádali jen k tomu, aby si poslední zápas sezóny užili. A ti se o to také snažili hned od začátku. Kuba před bránou svým důrazem vybojoval míč pro Nika, který vystřelil na bránu a brankářem vyražený míč dorazil Domča. Poté Saša rozehrával roh a Nik se již tentokráte trefil. Poté předvedl důraz před bránou opět Kuba a levou nohou trefil míč pod břevno. Po chvíli Vašík z obrany přihrával Romčovi a ten pěknou přihrávkou našel Nika, který také skóroval. Další akce byla v podstatě jak před kopírák - Vašík z obrany opět kombinoval s Romčou, který přihrával Nikovi a ten se zase trefil.

Po poločase se trefil i Saša, poté po kombinaci Vašíka a Nika skóroval Domča, pak pěknou přihrávkou vybídl Vašík opět Domču. Po chvíli také Romča předvedl pěknou střelou ze střední vzdálenosti své umění a dále skórovali znovu Romča, Domča a Vašík.

Kluci si poslední zápas opravdu užili (snad jen Neuer si stěžoval, že si v podstatě vůbec nezahrál :-). Po několikazápasové odmlce se nepřizpůsobili hře slabšího soupeře a snažili se hrát tu svou - předváděli opravdu pohlednou hru již z obrany, kdy využívali celou šířku hřiště, sérií přihrávek nutili běhat soupeře za míčem, nabíhali si do volného prostoru a z obrany podporovali i útok. Opravdu se bylo na co koukat - snad jen škoda, že si trochu toho sebevědomí nevzali s sebou i na první zápas...

Kluci si s radostí po zápase na trávě zahulákali vítězný pokřik a pak ještě jeden v kabině (málem ji zbourali :-)

Hrušovany - Suchordly B 12:0 (Domča 4x, Nik 3x, Romča 2x, Kuba, Saša, Vašík)