Přípravkové El Clasico alias ukončení fotbalového roku

V úvodu se hned omlouvám třem televizním stanicím z důvodu neposkytnutí vysílacích práv na tento dvojzápas, ale z hlediska finančního balíku za přenos do Galapág, kmeni Asinibojců a náčelníkovi Nkono Okekunovi z vesničky Džufure, bychom byli neradi, aby jsme o tyto zmiňované fans přišli z důvodu fianančního bankrotu. Jinak už teď mohu s velkou slávou potvrdit, že sledovaností tohoto bonbónku na závěr sezóny,  jsme trumfli i seriál Dallas v jeho největším rozmachu. Dosti bylo o zřejmých věcech:-).

Jelikož je vždy bedlivě sledováno dění v klubu různými fotbalovými odborníky a tolik neoblíbenými skauty, kteří nám berou naše fotbalové naděje právě v tomto období, bylo nám velkou ctí napsat rodičům dětí, kteří prošli sítem z 5652 hráčů, aby se právě jejich borci zúčastnili tolik sledovaného derby proti zmiňovaným rodičům. Byla viděna známá jména, která jak se praví v přísloví jablka nepadajícího daleko od stromu, dělala svým rodičům čest. Jenom okrajově zmíním jména slavných a jejich působení v klubech ( Borovička Miloš - Ajax Amsterdam, Gerspitzer Aleš - Juventus Turín, Smutný Michal - Real Madrid, Mičič Jovan - Hajduk Split aj). Bohužel jsme omezeni článkem pouze na jednu stranu deníku Washington Post, tak nemohu zmínit jiné.

Utkání bylo rozděleno na mladší a starší přípravku, kde arbitři zápasu byli nekompromisní Piere Luigi Colina a  Alfréd Johansson. Zápasy se souběžně odehráli v nepolevujícím tempu 2x30minut a byly vidět akce lahodící oku diváka na hrušovanském stadiónu. Za atmosféry 142.500 platících a 18 neplatících - státní činitelé, bylo zcela vyprodáno! Věkový rozdíl nešel na hřišti vůbec znát a trénovaní borci stíhali fyzicky výborně připraveným rodičům. Vše se odehrálo bez karet a až na malé prohřešky proti pravidlům, zvláště ze strany rodičů, byli zápasy ukončené vítězstvím našich mladších borců.

Mladší přípravka - rodiče - 6:5

Starší přípravka - rodiče - 5:3

V rámci poločasu, kdy probíhalo občerstvení klasickými nápoji Isostar, Lacrum, Jupík aj. se odehrával menší nešvar v podobě úpravy výsledku formou sladkostí, finančních odměn, lepších známek ve škole. Naštěstí jak bývá u našich borců zvykem, nedošlo ke zvyklání a s velkou noblesou si dokráčeli pro vítězství bojovným výkonem.

Závěrem bych opětovně moc rád poděkoval rodičům za jejich podporu, díky které jde vše mnohem snáze. Moc díky!!!

Exhibiční utkání aneb "Vavřinovi trápili přípravku"

Dne 17.11.2012, kdy zklamaní studenti houpali své klíče nad pověšenými hlavami na Václavském náměstí, se na umělce v Hrušovanech sehrálo velice atraktivní utkání mezi hráči přípravky proti trenérům a rodičům. Už během příprav se dalo očekávat, že počasí nebude úplně ideální, avšak se našli někteří dobrovolníci, kteří vběhli na hraví plochu pouze v kraťasech. Hlavní rozhodčí utkání paní Surovcová po domluvě s trenéry měřila poctivě 2x30 minut, což byl hrací čas. Utkání se hrálo na šířku půlky, což takhle hrají až mladší žáci a ne naše přípravka. Upřímně jsem si myslel, že se moc rodičů nesejde, ale vyvyedli mě z omylu. Na utkání se nedostavili pouze Hrobárovi a Vavřinovi (od Jirky), protože jak Rosťa, tak Jirka jsou nemocní. K samotnému utkání....

Již v prvních 3 minutách kluci vletěli na "DREAM TEAM" a během krátké chvíle jim nasázeli 2 branky, na které byl i skvěle chytající pan Vavřina krátký. Jenže během zbytku první půle se tým dospěláků zformoval a začal provádět velice nebezpečné "ženské" kombinace, kdy si až neuvěřitelně vyměňovaly míč opory týmu paní Vavřinová, malá Terezka, paní Kulíková, Micicová, Smutná a Borovičková, což vyústilo v kombinaci s hrajícími "chlapy" v krásné branky. Ovšem i naši kluci se nenechali zahanbit. Za zmínku stojí krásná akce Adama Cvingráfa, který obešel trenéra Surovce a nekompromisně zavěsil. Trenér si za to od trenéra Konvalinky vysloužil 50 kliků. Celkově se jich nahromadilo 150, ale to jsem vlastně neměl psát :D

Fotbal to byl velice pěkný. Rychlé kombinace, nekompromisní zabijácké "brejky" ze stran dospěláků bohužel nevedly k vytouženým brankám. Naše útočnice se prvně v podzimním odpoledni zahřívaly, ale později začaly padat i branky. Za dospěláky snižoval na 1:2 trenér Konvalinka hlavou po krásném centru Jovana Micice a v brzké době vyrovnávala na 2:2 paní Vavřinová. To co se stalo v těle a mysli paní Vavřinové by nikdo z přihlížejících hráčů, diváků, novinářu a manažerů nečekal. Paní Vavřinová sázela branku za brankou, ale to se dozvíte dál :)

Do druhého poločasu se nastupovalo za bouřlivého burácení hooliganes, kteří za hrací plochu vhodili modrou dýmovnici, ale security služba je bohužel vykázala ze stadionu a odvedla na policejní stanici, kde ihned proběhlo trestní stíhání... Druhá půle byla velice vyrovnaná. Docházely síly, ale pouze na straně "mlaďochů". Tým dospěláků aktivně napadal rozehrávku přípravky a dokázal z toho těžit. Po krásně kombinaci Micic, Micicová, Smutná se dostal míč k paní Vavřinové, která zpracovala míč, nadhodila nad hlavu a precizními nůžkami jako švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovič proti Anglii zakončila do levé šibenice, kde si náš milovaný pavouk Ludva pletl síť... Žeprej to bylo jinak, ale já si stojím za svým :D  I mlaďoši se opět dokázali prosadit, když Lukáš Cristiano Surovec Ronaldo slíbil svému tatínkovi 500 KČ za nahrávku a gól, až sám nevěřil se k míči dostal a nedal panu Vavřinovi šanci. Jenže v tu chvíli přišla vlna tlaku aliaz mlaďošská tsunami. Prcci měli šanci za šancí, ale neuvěřitelně neuvěřitelný brankář pan Vavřina vychytal úplně vše. Ihned byl kontaktován manažer reprezentace Vladimír Šmicer, který mi po telefonu oznámil, že na přípravné utkání s Tureckem se pan Vavřina v nominaci objeví. Na to ihned reagoval Petr Čech "Na toto utkání jsem se díval na ČT4 sport a musím uznat, že pan Vavřina je velice skvělý brankář. Asi si změním občanství, protože si v české repre už nezachytám"

Během posledních 10 minut druhé půle padly krásné branky. Paní Kulíková neuvěřitelně zpracovala míč stehnem, hodila jej za krk a slabší nohou propálila 3 obránce a brankáři Tomovi Smutnému dala důvod k tomu být smutný. Síť se tuším třepe ještě teď, jaká to byla rána. Ihned na to se valila pro změnu dospělácká tsunami. Trenéři chtěli zvítězit a vzali to do své role. Jenže v cestě jim stála neprůchodná obrana Micic Alex, Cvingráfová Evča a gólman Tom Smutný. Po několika marných pokusech trenérů opět přišla krutá rána pro mlaďochy. Paní Vavřinová se objevila vždy ve správnou dobu na správném místě stejně jako kanonýr Jablonce David Lafata a opět zavěsila přímo pod víko. Také stojí za zmínku nechytatelná střela trenéra Surovce ze 14023 metrů, na kterou byl Tom Smutný krátký. Minutu před koncem dospěláci vedli 8:7, ale v tu chvíli přišel rozhodující okamžik. Centr do vápna a trenér Surovec zahrál rukou. PENALTA!!!! Poslední pokus, jak vyrovnat.... K penaltě se postavil Tom Smutný. Diváci skandovali, brankář Vavřina stíral smrtelný pot na čele a rozhodčí očekávala s píšťalkou v ruce na znamení připravenosti. Pííííísk, rozběh a nechytatelná bomba. V poslední minutě vše Tom zachránil a utkání skončilo 8:8.

Na řadu přišly pokutové kopy. Obrovské drama, nervy, radost a smutek..... Na penalty vyhráli mlaďoši 5:4 a opět mohl zaznít vítězný pokřik "zelená, bílá"

Po utkání následovala sprcha, odpočinek a "žranice" v klubovně. Mockrát děkujeme maminkám, tatínkům, sestrám a bratrům za připravení dobrot a za to, že si v tak "krásný slunečný den" udělali na nás čas, navlékli staré tepláky, obuli kopačky či botasky a zarháli si s námi tento jistě vydařený zápas. Ještě po utkání proběhlo vyhlášení nejlepšího hráče utkání a to musela být paní Vavřinová, která celkem nasázela 4 branky :)

Děkujeme Vám mnohokrát, že s námi držíte partu, oslavili konec troufám si říct úspěšné sezony a byl bych rád, kdyby jsme v tomto přátelském dochu pokračovali i nadále.