17.kolo

V neděli 15.5. se vinou špatné předpovědi hrát původně nemělo. Po zrušení všech zápasů se ale počasí umoudřilo a nic tedy nebránilo zápasy znovu svolat.

Neuer do brány ještě nemohl vinou nemoci nastoupit, proto nám vypomohl opět Ráďa z mladších žáků. A v bráně se opravdu činil - sice se téměř dva zápasy nudil, ale ten nejdůležitější zvládnul perfektně!

Trojzápasový den jsme začali proti Prosiměřicím "B". Naši kluci začali opět rozpačitě - jako by hledali několik minut návod na to, jak se proti soupeři prosadit. Nutno podotknout, že "B"-čko z Prosiměřic je tvořeno zejména malými kluky - ročníky až 2010(!). Kluci se až skoro báli s takto malými kluky hrát... Po autu Zdendy Saša otevřel skóre až v deváté minutě. Poté se odraženého míče nelekl Vašík a pohodlně dorazil. Pak se technicky prosadil Domča a o chvíli později opět Vašík po kombinaci s Romčou a Kubou. Pak opět po hezké sérii přihrávek mezi Paťou, Nikem a Kubou posledně jmenovaný skóroval. Do poločasu ještě Paťa vyjel z obrany, narazil si se Sašou a zvýšil již na 6:0. Ve druhé půli po Kubově přesném autu Romča skóroval a pak se ještě trefil Kuba po Nikově rohu.

Hrušovany - Prosiměřice "B" 8:0 (Kuba 2x, Vašík 2x, Saša, Domča, Paťa, Romča)

V mezizápasové přestávce trenéři nabádali kluky k přesnější, důraznější a rychlejší hře, k nutnosti hrát zodpovědně dozadu a také hlavně na větší opatrnost - ale ne bázlivost - před silnějším prosiměřickým "A"-čkem. Nástup našich kluků do zápasu byl až skoro neuvěřitelný a trenéři nadšeně čechrali svá peříčka :-) Vždyť hned v první minutě po Kubově dlouhém autu Romča skóroval! V následné rozehrávce hostí Domča vybojoval míč a pelášil sám na brankáře, kterému nedal šanci - bravo! O dvě minuty později zahrával Nik roh a Domča zvýšil náskok - po čtyřech minutách hry jsme tedy vyhrávali už 3:0 a Prosiměřice jsme tedy dokonale zaskočili. Kluci se drželi taktických pokynů trenérů a Prosiměřice v podstatě k ničemu závažnějšímu nepustili. A když už se hosté dostali před bránu, jejich střelecké pokusy likvidoval bezchybný Kulda. Do poločasu se ještě povedlo Kubovi hlavou zvýšit přímo z dlouhého autu od Zdendy. Poté se ujala jedna z akcí hostí a Prosiměřice snížili.

Během krátké poločasové pauzy slyšeli běsnícího trenéra z Prosiměřic snad až v Litobratřicích - a hra jeho svěřenců (a svěřenkyň - mají v týmu i dvě šikovné dívky) se ve druhé půli výrazně zlepšila. Hned v úvodu se jim podařilo snížit (skórovala právě jedna z dívek). Potom jsme nějaké šance měli i my - za všechny jmenujme třeba pobídku od Vašíka adresovanou Domčovi, kterému se ale odkrytá brána soupeře trefit nepovedla. Klukům z Prosiměřic se naopak povedla jedna z dalších akcí a snížili tím naše vedení pouze na rozdíl jedné branky. Romča poté nastřelil dělovkou břevno (my už samozřejmě viděli gól :-). Prosiměřice hnané někdy až běsnícím trenérem tlačily naše kluky, ale opět musíme pochválit ty naše za obětavou hru, za jejich vůli po velmi cenném vítězství a taky Kuldu za perfektní zákroky. Poslední minuty jsme odpočítávali po vteřinách a po finálovém hvizdu sudího jsme se mohli oprávněně radovat z prvního a velmi cenného vítězství nad tímto týmem!

Hrušovany - Prosiměřice "A" 4:3 (Domča 2x, Romča, Kuba)

Po pauze jsme nastoupili k poslednímu dnešnímu utkání proti klukům ze sousedního Šanova. A opět - kluci se docela těšili. Hned v úvodu skóroval Saša, poté Nik, Vašík a Paťa, pak Paťa a zase Paťa. Kluci ze Šanova také hráli už svůj třetí zápas, a protože jich bylo akorát 5+brankář, měli v nohách nějaké ty metry (kilometry asi ne :-) Pro nás tedy příjemný soupeř po vyhecovaném a tvrdém mači s Prosiměřicemi. Kluci zkoušeli kombinovat, což se jim samozřejmě proti Šanovu lépe dařilo. Po dvou takovýchto pěkných kombinačních akcích skóroval Vašík - jedna akce se také povedla Šanovu, ale i tak jsme po posledním hvizdu mohli jít s radostí slavit do kabin tři cenná vítězství v jednom dni.

Hrušovany - Šanov 8:1 (Vašík 3x, Paťa 3x, Saša, Nik)