15.kolo

V neděli 1.5. jsme na hřišti v sousedním Šanově odehráli dvojutkání nejdříve s "A" týmem ze Suchohrdel a poté s jejich "B"-čkem. Protože nás po minulém kole postihla marodka (Míša, Kuba ani Romča nastoupit nemohli), museli jsme si půjčit kluky z mladších žáků - do obrany Rostika a do branky Ráďu.

Se Suchohrdly "A" nemáme kladnou bilanci a drobnou herní převahu kluci ze Suchohrdel potvrdili hned dvěma góly v úvodu zápasu. Poté se pěknou střelou povedlo Rostikovi - alias Rooneymu snížit. Po dobře kopnutém rohu od Zdendy dokonce Rooney levačkou srovnal stav. Převaha Suchohrdel již nebyla tak veliká - naši kluci se soupeřem začali hrát rovnocennou hru. Ale do poločasu ještě Suchohrdly jednou skórovaly po naší chybě při rozehrávce.

Po poločase Suchohrdly opět skórovaly, poté Nik nastřelil jen tyč, ale Rooney završil hattrick povedenou střelou v závěru zápasu.

Hrušovany - Suchohrdly "A" 3:5 (Rosťa 3x)

Po krátké pauze jsme nastoupili proti "B"-týmu ze Suchohrdel. A tuto hru si naši kluci opět užili a s chutí si zastříleli na bránu hostí. Gólové hody začal Rooney, který po sólové akci skóroval. Poté začal pěknou akci Saša z obrany přihrávkou na střed Vašíkovi a ten našel před bránou Domču, který se nemýlil. Pak se opět trefil Rostik, poté jsme rozehrávali roh a Nik kolenem také skóroval. Pak ještě Nik vybojoval míč u lajny a pěknou střelou z úhlu zavěsil. Důrazem před bránou Vašík získal míč a také vstřelil branku, hned nato druhou. Po poločase Domča po (ne)chtěné nahrávce od Saši zavěsil do prázdné brány. Pak Matěj vhazoval aut, Paťa zpracovával a přihrával Domčovi a ten opět skóroval. Pak se Vašík přímo z rohu trefil odrazem od obránce. Nato si na zadní tyč naběhl na náhru od Nika z obrany Zdenda, poté zahrál Vašík gólmanovi na housle, Nik se pěkně trefil z voleje a přeci jen se dočkal i Saša. Po Páťově autu se hlavou trefil zády k brance Vašík a poslední akci zakončil po kličce Matěj krásnou střelou pod víko. Protože Kulda předvedl bezvadný výkon v naší bráně, zůstala Suchohrdlům na ukazateli skóre svítit "nula".

Chuť zahrát si fotbal byla na našich klucích opravdu znatelná. Dokonce nejen touha po vstřelené brance, ale také po gólové přihrávce. Vtipné třeba bylo, když Vašík centroval z rohu, míč odrazem od obránce skončil v bráně soupeře, ale Vašík se omlouval našemu útočníkovi (už nevím komu), že mu chtěl přihrávat :-) U někoho touha po vstřelené brance ale přeci jen převyšovala - třeba Saša střílel snad z každé pozice. Jedna vyslaná pozemní střela míjela bránu, ale na zadní tyč nabíhal Domča, který pohodlně skóroval. A Saša po trenéry pochválené přihrávce bezprostředně na sebe "prásknul", že se mu to nepovedlo, že přihrávat nechtěl :-)

Hrušovany - Suchohrdly "B" 16:0 (Vašík 5x, Domča 3x, Nik 3x, Rostik 2x, Zdenda, Matěj, Saša)