13.kolo

Slunečnou neděli 17.4. jsme na domácím hřišti přivítali 1.SC Znojmo a Břežany.

Nejdříve jsme nastoupili proti věkově tak o dva roky mladší kluky z Břežan (spíše Mackovic) a brankový kolotoč začal hned od první minuty nabírat na obrátkách. První dvě rychlé branky vstřelil Vašík. Poté Zdenda zahrával aut na Domču a ten pěknou přihrávkou vybídl ke skórování opět Vašíka - povedená akce. Dále pak z další akce po ponechané výhodě od sudího Kuba přihrával Vašíkovi - ten brankaře hostí tentokráte nepřekonal, ale vyražený míč dorážel Kuba. Kuba pak vstřelil další gól, po něm ještě Domča a Vašík.

Trenér Aleš poté stáhl jednoho hráče z pole, aby alespoň trochu mírnil střeleckou nadílku. Další pohlednou akci zahájil Matěj rychlým a přesným vhazováním na Vašíkovu kopačku, který už měl před sebou pouze brankáře hostí - a toho jednoznačně překonal. Poté přišla chvíle Romči, který ve středu pole vybojoval míč a prošel s ním až před brankaře hostí, jemuž nedal šanci vyniknout. Poté hned z další akce opět Romča dokonce "zahrál gólmanovi na housle". Pak skóroval opět Domča a poté nabil na střelu z dálky Matějovi Vašík. Poločas zakončil gólem Romča.

Druhou půli zahájil opět Vašík, poté předvedli "ťukes" Kuba, Vašík a Saša, který pak prudkou přihrávkou našel Matěje a ten po bezvadném zpracování opět skóroval. Pak dával gól Domča a hned na to Vašík stříleným centrem našel hlavu opět Domči a ten dal parádní gól o břevno! Pak se z trestného kopu trefil Zdenda a z další akce Matěj vhazováním autu poslal Romču na 2m od brány a ten napřáhnul a nekompromisně zavěsil (málem protrhnul síť). Pak ještě Romča dvakrát zavěsil (jednou to bylo s přispěním soupeře).

Těch branek bylo tolik, že si ani nejsem jistý, jestli jsem si to všechno správně zapsal...

V tomto zápase zahráli snad všichni naši kluci velmi dobře - samozřejmě soupeř jim nechával více času na zpracování míče a rozehrávku. Pochválil bych Matěje, který několikrát v obraně nepanikařil, kličkou přešel přes protihráče, vyjel s míčem a pak pěknou přihrávkou našel spoluhráče.

Hrušovany - Břežany 21:0 (Vašík 6x, Romča 6x, Domča 4x, Kuba 2x, Matěj 2x, Zdenda)

Druhý zápas jsme nastoupili proti klukům z obávaného 1.SC Znojma. A samozřejmě to byl fotbal úplně jiný, než v předchozím utkání. Znojmo bylo daleko dravější a rychlejší, také jejich gólman se už jen tak překonat nenechal a sérií ostřejších zákroků si zjednával respekt u našich útočníků. Hned na začátku zápasu jsme prohrávali a po chvíli dokonce o dvě branky. Romčovi se ale podařilo do poločasu snížit. Po krátké pauze a několika minutách hry jsme dokonce prohrávali už o tři branky. Pak zahrával Romča roh a Domča hlavou snížil. Pak se po rohu ještě trefil Zdenda.

Jak jsem už psal, kluci ze Znojma jsou opravdu šikovní, ale i v tomto zápase opět naši předvedli bojovnou hru a makali v podstatě od začátku až do konce. Míša se v bráně rozhodně nenudil a kluci v obraně - hlavně Kuba a Romča - borce ze Znojma jen tak přes sebe nepouštěli.

Hrušovany - 1.SC Znojmo 3:4 (Romča, Domča, Zdenda)

Kluci si neděli evidentně užili. V kabině pak fotbalové dopoledne zakončili pokřikem takovým, že málem rozbili masážní stůl :-)