8.kolo

V neděli 16.10. jsme na naší domácí umělce nastoupili proti Horním Kounicím a Hostěradicím.

První zápas jsme proti "papírově" slabším Kounicím začali trochu vlažně, ale po chvíli se našim klukům přeci jen podařilo roztočit kolotoč pěkných akcí - při jedné z nich Domča hezkou náhrou našel Nika a ten otevřel skóre. Poté se trefil Vašík a pak Domča, který dorážel Paťovu střelu. Chvíli nato se hezkou střelou trefil také Romča. Pak Paťa z obrany začal hezkou akci, kdy míč přes Romču a Vašíka doputoval až k Domčovi, který se také trefil. Pak skóroval také Dan a hned nato Romča nahrával Domčovi, který se trefil parádně z první. Do poločasu se ještě Kounicím z ojedinělé akce podařilo se štěstím také skórovat.

Po krátké pauze nahrával Sam na gól Vašíkovi, pak se Vašík trefil ještě jednou a přišla chvíle zápasu, kdy se k tyči trefil neuvěřitelně levou(!) nohou Romča a to ještě docela tvrdou střelou z dálky! A pak že to levou nejde, že Kečupe :-)

Poslední branku zařídil po svém důraze před bránou Kuba.

V tomto zápase nastoupili i naši benjamínci, kteří si také musí "osahat" hřiště a vyzkoušet herní "rytmus". Vždyť příští rok už budou muset zvládat zápasy bez  starších kluků, kteří odejdou do vyšší soutěže. V první řadě si musí zvyknout poslouchat rady trenérů - zvyknout si na to, která je pravá a levá strana, kde je vpředu a kde vzadu...

Hrušovany - Horní Kounice 11:1 (Domča 3x, Vašík 3x, Nik, Paťa, Dan, Kuba S., Romča)

Druhý zápas jsme odehráli proti Hostěradicím. Z posledního vzájemného zápasu jsme věděli, že zápas nebude tak snadný, jako s Kounicemi. Hostěradice nám nedávaly tolik prostoru, co kluci v předchozím zápase, hrály také více do těla. Vašíkovi se ale i přes to podařilo skórovat. Poté ale Hostěradice srovnaly. Do poločasu se po přetahované nejen na hřišti ale i mimo něj přeci jen podařilo Vašíkovi odskočit o branku. Úplně bych zapomněl na penaltu, kterou sudí nařídil proti nám po nechtěném faulu Pati - Neuer si bránu dobře postavil a proto míč letěl jen do levé tyče, od ní do pravé a pak ven z brány - a to už Neuer kontroloval.

Po krátké přestávce se odhodlal v obraně Nik ke kličce, poté potáhnul míč a přihrával Vašíkovi, jehož odraženou střelu dorážel Paťa. Pak následovala mezihra bez výraznější akce - po jedné z nich ale zahrávali hosté ve svém pokutovém území rukou a byla z toho penalta. Míč si připravil Dan a hezkou střelou trefil jen břevno - odražený míč ale dorazil Vašík, takže nakonec byla tato chyba obrany potrestána (i když sporně - míče se gólman hostí po střele Dana nedotknul...).

Tento zápas poznamenalo "vystoupení" trenéra hostí, který patrně nabyl dojmu, že je snad pán všeho. To, že křičel po svých svěřencích jak pominutý, by snad nestálo za zmínku, ale že nadával rozhodčímu, poté dokonce i našemu funkcionáři a trenérovi v jedné osobě, už bylo přeci jen přes čáru. Naštěstí rozhodčí a následný poločas horkou hlavu schladili...

Hrušovany - Hostěradice 4:1 (Vašík 3x, Paťa)