2.kolo

V neděli 4.9. jsme zahájili novou sezónu dvojzápasem v sousedním Šanově. Jednalo se už o kolo druhé, protože Horní Kounice první zápasy přeložily. Protože se našim borcům na posledních turnajích opravdu dařilo, byl jsem zvědavý, jestli na stejné vlně "pojedou" i v soutěži...

Omluven byl pouze Kečup a taky vlastně Kuba - ten ale bohužel ne pouze na jedno kolo :-(  Na srazu u výzkumáku nás bylo tak akorát do mariáše - o Zdendovi jsme neměli žádné info, Saša s Nikem se taky neukázali. Před odjezdem ještě dorazil Paťa a v Šanově na nás čekal nový hráč - Šíma Baráček, takže jsme mohli nastoupit k zápasu. Později dojeli Nik, Saša a taky Zdenda, takže nakonec jsme měli tři hráče na střídání.

První zápas jsme hráli proti Olbramovicím. Znali jsme je už z turnaje - dnes ale nastoupili s několika většíma klukama. Skóre otevřel nováček Šíma, poté Míša dlouhým výhozem našel Vašíka, ten si vyměnil míč s Domčou a skóroval. Pak se pěknou střelou z voleje trefil opět Vašík, který se poté do poločasu trefil ještě 2x. Po poločase se trefili také hosté, pak ale opět ukázali dravost naši kluci - Vašík potáhl míč po lajně a pěknou přihrávkou vybídnul Šímu, pak sám Vašík zvýšil hezkou střelou pod víko, poté skóroval Nik a po důraze před bránou Saša. Pak vhazoval aut Zdenda - Saša byl před bránou opět důrazný a připravil šanci Paťovi, který se také trefil.

Když k tomu přidáme několik nevyužitých Domčových šancí - z toho určitě dvě tutovky - byl to docela plodný zápas.

Hrušovany - Olbramovice 10-1 (Vašík 5x, Šíma 2x, Nik, Saša, Paťa)

Druhý zápas jsme nastoupili proti Miroslavi a od začátku bylo jasné, že máme před sebou o dost šikovnějšího soupeře, než v zápase prvním. Také jme jako první dostali gól. Pak ale našel zpětnou přihrávkou Vašík Matěje, který hezkou střelou srovnal. Poté jsme opět inkasovali my. Pak se ale po parádním Vašíkově rohu trefil krásnou hlavičkou Domča. Poločas tedy skončil smírně 2:2. O přestávce jsme kluky v podstatě jen chválili za předváděnou hru - poprázdninová chuť do hry byla vidět na každém z nich. Důraz a hra dozadu byla opravdu bezvadná. Po poločase Domča opět po důraze před bránou skóroval. Pak se trefil Nik a po Sašově důrazu Šíma. Pak byl pro změnu důrazný Vašík a z vybojované šance zakončil skóre hlavou Domča.

Hrušovany - Miroslav 6:3 (Domča 3x, Matěj, Nik, Šíma)

Dnešní den byl tedy ve znamení důrazné hry, pěkných střel i z větší vzdálenosti a dvou gólů hlavou jednoho z nejmenších hráčů na hřišti. Kluky tedy opravdu musíme pochválit - hlavně Šímu, který se ve svém prvním soutěžním zápase hezky uvedl, dále pak Vašíka, kterého bylo plné hřiště, Matěje a Paťu za nepropustnou obranu a ostatní kluky za předvedený důraz a chuť do hry. Neuer se tentokráte trochu nudil, ale také předvedl několik jistých zákroků. Kluci, jen tak dál!